Událo se

Pálení čarodějnic 2018

Jako každoročně, tak ani letos tomu nebylo jinak, 30. dubna 2018 se uskutečnilo oblíbené „Pálení čarodějnic“. I přes konání více obdobných akcí v našem městě i okolí, účast zájemců byla poměrně vysoká. Přišli především tradiční zájemci, kteří se dočkali upálení dvou létajících čarodějnic, které je u nás originální a nezapomenutelné. Po zapálení hranice a mírném odhoření byly čarodějnice upáleny a to i přesto, že v některých částech ČR bylo pálení ohňů díky silnému větru zakázáno. U nás přestalo foukat zavčasu :-). Děkujeme všem návštěvníkům za příjemnou atmosféru a těšíme se na pálení čarodějnic v roce 2019.Chovatelský bál 2018 je již minulostí

V sobotu 13. ledna 2018 se v prostorách Sokolovny Slatiňany uskutečnil tradiční CHOVATELSKÝ BÁL. Samotnému bálu předcházela několikadenní příprava, do které se zapojili členové ZO ČSCH Slatiňany a další spřízněné duše. Během samotného bálu hrála, k poslechu a tanci, skupina Normal 03. Začátek celé akce se neobešel bez předtančení žáků tanečního odboru ZUŠ Slatiňany, které také navodilo taneční atmosféru. Neodmyslitelně k bálu patří, a i tentokrát tomu nebylo jinak, bohatá tombola. Děkujeme všem členům ZO ČSCH, kteří se účastnili organizace a pomoci při pořádání bálu, sponzorům za jejich sponzorské dary, žákům ZUŠ Slatiňany za krásné předtančení a všem účastníkům za pohodovou náladu a atmosféru. Těšíme se na Vás nejen na CHOVATELSKÉM BÁLE v lednu 2019, ale i na čarodějnicích, letošní květnové a zářijové výstavě na našem chovatelském areálu ve Slatiňanech.

Úklid areálu

V souladu s informací na výroční členské schůzi, členové ZO ČSCH Slatiňany uskutečnili jarní úklid a udržbu našeho areálu dne 8. dubna 2017, a připravili ho tak na sezónu (pálení čarodějnic, výstavy, apod.). Děkujeme všem zúčastněným za jejich pomoc.

Pálení čarodějnic 2016

Opět tradičně 30. dubna 2016 proběhlo „Pálení čarodějnic“. Přes to, že v našem městě proběhlo více oslav, tradiční zájemci došli, dočkali se upálení dvou létajících čarodějnic. Ke spokojenosti návštěvníků, občerstvení bylo až do ukončení pálení!

Slavnostní schůze k 75 letům založení spolku chovatelů

Slavnostní schůze k příležitosti 75 let založení spolku chovatelů ve Slatiňanech se konala 25.10.2014 v restauraci U ZÁMKU ve Slatiňanech. Mimo členů našeho spolku se dostavili rodinní příslušníci a bývalí chovatelé, kteří se účastnili aktivní činnosti v minulých letech. Předseda nás seznámil s činností spolku a připoměl rozhodující momenty během období 75 let! Milá byla návštěva zástupce města přes to, že má radnice po volbách a jiné starosti, tak na nás nezapomněli. Zástupce za okresní výbor ČSCH Chrudim př. Feherová s předsedou naší ZO předali úspěšným chovatelům česná vyznamenání. Po ukončení slavnostní schůze přítomní probrali chovatelské záměry a při družném hovoru, poslechu taneční hudby, vše ukončili tancem. Největší atrakcí večera bylo předání, ručně vyšívaného praporu s chovatelským znakem a nápisem naší ZO, vyhotoveným rodinou chovatelů Strakových. Při našich oslavách nás nebude oslňovat pouze emblén ČSCH ale i náš prapor! Doufáme, že náš spolek s dlouhodobým počtem členů nad 40, bude v dobrém navazovat na 75 let tvůrčí činnosti našeho spolku!